پزشکی 30 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0
واکسن کرونا

آغاز تزریق واکسن «اسپایکوژن» در کشور/تحویل 6 میلیون دُز واکسن به وزارت بهداشت

مدیرعامل شرکت تولید کننده واکسن اسپایکوژن گفت: ۶ میلیون دز واکسن اسپایکوژن را یک ماه زودتر از موعد قرارداد به وزارت بهداشت تحویل دادیم.

آغاز تزریق واکسن «اسپایکوژن» در کشور/تحویل 6 میلیون دُز واکسن به وزارت بهداشت

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، هاله حامدی فر، مدیرعامل شرکت تولید کننده واکسن اسپایکوژن درباره میزان تولید واکسن اسپایکوژن، اظهار داشت: تولید ما از شهریور ماه آغاز شده بود و پس از اخذ مجوز مصرف اضطراری وزارت بهداشت قرارداد خرید ۶ میلیون دز واکسن را منعقد و دیروز این محموله کامل شد و ۶ میلیون دز واکسن اسپایکوژن را مطابق قرارداد و یک ماه زودتر از موعد به وزارت بهداشت تحویل دادیم.

وی ادامه داد:البته تولید واکسن‌ها همچنان ادامه دارد و برای تحویل واکسن دوباره باید قرارداد خرید با وزارت بهداشت منعقد شود.

حامدی فر با بیان اینکه واکسن اسپایکوژن در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توزیع شده است، بیان کرد: واکسن اسپایکوژن تاکنون در تهران و سایر استان‌ها توزیع شده است و اکنون این واکسن در سه مرکز واکسیناسیون‌ در تهران شامل باغ موزه دفاع مقدس در بزرگراه حقانی، فرهنگسرای اشراق در تهرانپارس، سینما بهاران در بزرگراه آیت الله سعیدی میدان بهاران در جنوب تهران توزیع شده است و افراد ساکن در تهران برای تزریق واکسن می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

مدیرعامل شرکت تولید کننده واکسن اسپایکوژن ادامه داد: ما تاکنون ارز یا ریالی از دولت برای تولید واکسن اسپایکوژن از دولت دریافت نکرده‌ایم و پروژه تولید واکسن با سرمایه گذاری کامل بخش خصوصی به سرانجام رسیده است.

حامدی فر با بیان اینکه واکسن اسپایکوژن در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توزیع شده است، بیان کرد: واکسن اسپایکوژن تاکنون در تهران و سایر استان‌ها توزیع شده است و اکنون این واکسن در سه مرکز واکسیناسیون‌ در تهران شامل باغ موزه دفاع مقدس در بزرگراه حقانی، فرهنگسرای اشراق در تهرانپارس، سینما بهاران در بزرگراه آیت الله سعیدی میدان بهاران در جنوب تهران توزیع شده است و افراد ساکن در تهران برای تزریق واکسن می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

وی درباره حمایت از تولید داخل در حوزه واکسن‌های کرونا، اظهار کرد: درخواست داریم تا وزارت بهداشت میزان واکسن درخواستی را مطابق یک برنامه ریزی مشخص به ما اعلام کند تا بتوانیم طبق برنامه و در موعد مقرر واکسن تولید کنیم و تحویل دهیم؛چراکه باید بدانیم چه میزان ماده اولیه و جانبی برای تولید واکسن نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت تولید کننده واکسن اسپایکوژن بیان کرد: ظرفیت تولید ما ماهانه ٣ میلیون دز بود که اکنون این ظرفیت به ۴ میلیون دز افزایش پیدا کرده است.

حامدی فر افزود:‌باید دانست برای صادرات سابقه مصرف واکسن در کشور مدنظر سایر کشورها برای خرید محصول است البته علاقه مندی‌ برای خرید واکسن اسپایکوژن از سوی برخی کشورها مطرح شده است.

فرایند اخذ مجوز مصرف اضطراری از سازمان جهانی بهداشت را شروع کرده‌ایم

حامدی فر درباره اخذ بین‌المللی مجوزهای مصرف واکسن، اظهار کرد: ما فرایند اخذ مجوز مصرف اضطراری از سازمان جهانی بهداشت را شروع کرده‌ایم اما این فرایند زمان بر است و باید پایش کارآزمایی بالینی به اتمام برسد و داوطلبان تا چند ماه پس از تزریق واکسن مورد پایش و بررسی قرار بگیرند.

وی متذکر شد: داده‌های نهایی به سازمان بهداشت جهانی تحویل داده شود و ما بسیار امیدواریم هستیم که بتوانیم مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپایکوژن را از سازمان بهداشت جهانی بگیریم؛ چراکه خط تولید ما استاندارد اتحادیه اروپا را دارد.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *