اجتماعی 25 خرداد 1402 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

افزایش شاخص اجرای طرح هادی در آذربایجان‌غربی به 45 درصد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: با اجرای طرح هادی در 234 روستا با اعتبار 202 میلیارد تومان، شاخص اجرای طرح هادی استان با رشد ۵ درصد از ۴۰ به ۴۵ درصد رسیده است.
جعفر برزگر، با اشاره به اقدامات موثر و ارزشمند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای عمران و آبادانی روستاها، اظهار کرد: فعالیت های عمران روستایی یكی از مهمترین و اصلی ترین این اقدامات است که با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها و تأمین عادلانه امكانات و هدایت فیزیكی جهت ارتقای شرایط زیست محیطی و بهبود چشم انداز آتی نقاط روستایی انجام می شود.


برزگر طرح هادی روستایی را یکی از طرح های مهم عمران روستایی خواند و افزود: طرح هادی روستایی ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مكان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملكردهای مختلف از قبیل مسكونی، تجاری و كشاورزی و تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی های عمومی روستایی را برحسب مورد در قالب مصوبات طرح های ساماندهی فضا و سكونتگاههای روستایی و طرح های جامع ناحیه ای تعیین می کند.
وی از اجرای طرح هادی روستایی در ۲۳۰ روستای آذربایجان غربی با اعتبار ۲۴۰ میلیارد تومان در سال گذشته خبر داد و گفت: ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تأمین عادلانه امكانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی،. هدایت وضعیت فیزیكی روستا و ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسكن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی از اهداف اجرای طرح هادی در روستاهاست.
برزگر ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ آسفالت ریزی معابر ۱۵۴ روستا با اعتبار ۱۳۷ میلیارد تومان اجراشد و ۴۴ هزار و ۷۳۲ خانوار از این طرح بهره مند شدند.
به گفته وی، با اجرای طرح هادی و آسفالت ریزی معابر در 384 روستا در سال گذشته، شاخص اجرای طرح هادی در استان با رشد ۵ درصدی از ۳۵ به ۴۰ درصد رسید.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: امسال نیز برای دومین سال متوالی با اجرای طرح هادی در 234 روستا با اعتبار 202 میلیارد تومان، شاخص اجرای طرح هادی استان با رشد ۵ درصد از ۴۰ به ۴۵ درصد رسید که امیدواریم سال آتی نیز با افزایش 5 درصدی، شاخص رشد طرح هادی استان را به میانگین کشوری که 50 درصد است برسانیم.
برزگر با اشاره به افق ده ساله طرح های هادی روستایی، گفت: در پایان افق ده ساله طرحهای هادی روستایی و به دنبال تحولات جمعیتی و تغییر شرایط مختلف اجتماعی،اقتصادی،فرهنگی و كالبدی روستاها، طرح های تهیه شده نیازمند بازنگری و به هنگام سازی می باشند.


وی گفت: در جریان روند بازنگری این طرحها، ضمن نقشه برداری مجدد و انجام مطالعات آماری و میدانی، كلیه اطلاعات روستاها بروزرسانی شده و بر مبنای شرایط جدید، برای یك دوره دهساله دیگر برنامه ریزی و طراحی می شوند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی به بازنگری طرح هادی ۲۳۷ روستا در سال گذشته با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان اشاره و خاطرنشان کرد: برای امسال هم بازنگری طرح هادی ۲۳۵ روستا با اعتبار بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان برنامه ریزی شده است.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *