اجتماعی 26 خرداد 1402 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

سالانه۱۳هزار واحد مسکن روستایی آذربایجان غربی مقاوم سازی می شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی ازمقاوم سازی سالانه 13 هزار واحد مسکن روستایی در سطح استان خبر داد.
جعفر برزگر با اشاره به رسالت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جهت دسترسی آسان اقشار کم در آمد به مسکن ایمن و استاندارد، اظهار کرد: در همین راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عزم جدی برای احداث سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی در کشور دارد.
برزگر افزود: سهم آذربایجان‌غربی از این تعداد ۱۳ هزار واحد مسکن روستایی است که این اقدام نقش بسزایی در مقاوم سازی و حتی مهاجرت معکوس به روستاها ایفا می‌کند.
وی با بیان اینکه از ۲۵۸ هزار و ۴۴۵ واحد روستایی در استان، ۹۳ هزار و ۴۶۴ واحد مقاوم سازی شده است، ادامه داد: سهمیه استان در بحث مقاوم سازی سالانه ۱۳ هزار واحد روستایی است که در صورت مشارکت مردمی این میزان تا ۲۱ هزار واحد نیز قابلیت ارتقا دارد.
برزگر خاطرنشان کرد: سال گذشته مقاوم سازی بیش از هفت هزار و ۵۸۹ واحد روستایی آغاز شده و طبق سهمیه استان در مقاوم سازی واحدهای روستایی، پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۱۴۱۰ تمامی واحدهای روستایی آذربایجان‌غربی مقاوم سازی شود.
برای اتمام طرح نهضت ملی مسکن ۱۴۵ هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه دولت مردمی توجه ویژه‌ای به موضوع مسکن دارد، خاطرنشان کرد: در این راستا یک هزار و 610واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن، در هفته دولت در استان کلنگ زنی شده است که از این تعداد عملیات فونداسیون ۱۲۹۸ واحد به پایان رسیده است، اجرای اسکلت ۱۱۰۰و احد به پایان رسیده و ۹۱ واحد به مرحله اجرای سقف رسیده است.
وی تصریح کرد: برای اتمام این طرح، ۱۴۵ هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که از طریق تسهیلات بانکی و آورده مردمی تأمین می‌شود.


برزگر با اشاره به اینکه از مجموع ۳۳ شهر زیر ۲۵ هزار خانوار استان فقط در ۹ شهر زمین تأمین و به متقاضیان مؤثر تخصیص داده شده است، اضافه کرد: برای احداث واحدهای طرح نهضت ملی مسکن، زمین مورد نیاز این طرح تأمین شده که ۵ شهر سهم اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی و چهار شهر منطقه آزاد ماکو بوده است.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *