دو هفته نامه «آوای آزاد» 08 مهر 1402 - 10 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

فرار رو به جلو استانداری به جای انتشار لیست 240 واحد احیا شده

یکی از ابتکارات معتمدیان در مســـند استانداری آذربایجان‌غربی نام‌گذاری روزهای هفته بود؛ شنبه‌های محرومیت‌زدایی، یکشنبه‌های حمایت از تولید و … .
نام‌هایی بسیار امیدوارکننده برای استانی فلاکت‌زده که شاخص‌های توسعه‌اش هنوز در قعر جداول کشوری است.
شنبه‌های محرومیت‌زدایی با آن شور و حرارت یکشنبه‌های حمایت از تولید پیش نرفت؛ اما تیم اقتصادی دولت همچنان مصر است تا یکشنبه‌ها؛ دورهمی مدیران در واحدهای تولیدی برقرار باشد فارغ از نتیجه آن!
در دو سال گذشته هرچه بر شمارگان یکشنبه‌های حمایت از تولید افزوده شد، نارضایتی‌ صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی و البته بانک‌ها از این شوآفی که جز تامین عکس‌های تلویزیون بزرگ استانداری عایدی دیگری نداشت، هم بیشتر شد.


پس از انتشار گزارش« ۷۵ یکشنبه بی‌ثمر»در نشریه آوای آزاد و در ادامه مطالبه‌گری رسانه‌های استان برای انتشار ثمرات این بازدیدهای هفتگی؛ استاندار آذربایجان‌غربی از تریبون‌های مختلف و بویژه در برنامه مورد علاقه‌اش اولدوز، آمار واحدهای تولیدی احیا شده در قالب طرح «یکشنبه‌های حمایت از تولید» را ۲۴۰ واحد عنوان کرد.
چالش رسانه‌ای در خصوص صحت‌سنجی تعداد واحدهای تولیدی احیا شده در استان استارت خورد اما نه تنها تا لحظه تحریر این یادداشت لیست واحدهای احیا شده از سوی استاندار و روابط عمومی استانداری منتشر نشده‌است بلکه معاون امور اقتصادی استاندار در اقدامی فرار رو به جلو در جمع خبرنگاران گفت: ما نیز در خصوص این لیست( ۲۴۰ واحد احیا شده) مطالبه‌گریم!
جواد کرمی که دانش آموخته حقوق است و بقول خودش پس از سالها؛ آشکارا کار در بدنه اجرایی دولت را شروع کرده است؛ می‌گوید در خصوص یکشنبه‌های حمایت از تولید ما هم مطالبه‌گریم و خواستار بررسی و ارزیابی مجدد آمار واحدهای احیا شده از سوی دستگاههای اجرایی بویژه جهادکشاورزی و صمت هستیم.
سوال اینجاست که اگر استانداری هم در خصوص لیست ۲۴۰ واحد احیا شده مطالبه‌گر است، پس چه کسی پاسخگوست؟
کرمی درحالی از بررسی و صحت‌سنجی مجدد لیست واحد‌های احیا شده در طرح «یکشنبه‌های حمایت از تولید» می‌گوید که بالاترین مقام اجرایی استان آنهم از تریبون رسانه ملی و در گفت‌وگوی زنده؛ بر احیا و بازگشت ۲۴۰ واحد تولیدی تاکید داشت و آن را جزو اقدامات اثرگذار در مسیر توسعه استان، بهبود فضای کسب‌وکار و اشتغالزایی اعلام کرد.
اذعان معاون امور اقتصادی استانداری به درحال بررسی بودن لیست ۲۴۰ واحد تولید احیا شده به جای اعلام و رسانه‌ای کردن اسامی بعد از گذشت چندین ماه، شائبه‌ها برای نمایشی و بی‌ثمر بودن این طرح را صدچندان میکند و مهر تاییدی می‌شود بر نارضایتی تولیدکنندگانی که میگفتند نه تنها این طرح سنگی از جلوی پای تولید برنداشته بلکه باعث سردرگمی و ایجاد موانع جدید شده‌است.
با این اوصاف حالا معتمدیان هی بگوید که مدیران همراه تولیدکنندگان و حامی مانع‌زدایی از مسیر توسعه اقتصاد هستند اما آنچه که تاامروز برآیند این گفتار باشد، عینیت نداشته‌ و لااقل برای اقناع افکار عمومی در این خصوص تلاشی نشده‌است.
البته اگر اعتقادی به رسانه و بحث افکارعمومی باشد!

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *