اجتماعی 10 اردیبهشت 1403 - 3 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ارومیه در آزمونی دیگر/ چه کسانی در سمت درست تاریخ خواهند ایستاد؟

طاهره زینالی_روزنامه‌نگار

شهرداری ارومیه بار دیگر در آزمونی متفاوت‌تر از پرونده سنگین فساد شهری قرار گرفته است. جریانی تمامیت‌خواه که هیچ گاه حاضر به قبول برائت از پدرخوانده و حکم سنگین او نشدند و حتی در ایام تبلیغات انتخابات مجلس با او همراه شدند امروز که ارومیه کم‌کم خود را از تن پوش آغشته به رانت و فساد شهری خارج می سازد بار دیگر در سناریویی از پیش طراحی شده با هدف انتخابات آتی شورای شهر قصد دارند تا با طرح مسئله استیضاح شهردار ارومیه، شهر را از مدار عقلانیت و آرامش خارج سازند.

سناریو طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از یک اتاق فرمان مشترک پیش می‌رفت تا اینکه گلشن نوروزی و مرتضی منافی که پیش از این نیز به سبب برخورداری از جایگاه خوب مردمی، علاوه بر اینکه با جریان تمامیت‌خواه که عقب‌ماندگی تاریخی ارومیه را سبب شده‌اند، همراهی نکردند بلکه در دفاع از روند مثبت گونه فعلی، بر تداوم فعالیت مهدیزاده به عنوان شهردار تاکید نمودند.

حرکت تاریخی این دو فرد در خاطر مردم این شهر خواهد ماند و همواره از اینکه در زمان درست در سمت درست تاریخ ایستادند و هزینه هم دادند به نیکی یاد خواهند شد.

امروز نیز مردم با آگاهی از درایت و تدبیر این دو عضو و دیگر موافقان ابقای شهردار، نظاره‌گر شکست جریان تمامیت‌خواه خواهند بود.
جریانی که صرفا منافع خود را با فریب افکار عمومی تحت واژه هایی چون آبادگران به پیش می‌برند اما سیلی محکم انتخابات مجلس گویا هنوز بر صورت این افراد سنگینی نکرده و شکست امروز، خط پایانی خواهد بود بر اتمام دوران فساد و رانت.

امروز مردم ارومیه از حسین پناهی که همواره خود را منتقد جدی فساد شهری معرفی کرده نیز انتظار دارند با همراهی دیگر موافقان شهردار ماندن مهدیزاده، در سمت درست تاریخ بایستد و نقشه‌های جریان فساد را نقش بر آب کند.

پناهی امروز می تواند با ایستادن در سمت درست تاریخ و نه گفتن به خواست جریان تمامیت خواه، در خاطر این مردم به نیکی بماند.

امید که امروز طیف حامی عقلانیت و آرامش، بار دیگر با شکست جریان تمامیت خواه، آینده شهر را با تدبیر و توسعه گره زنند تا فساد و رانت از تصمیم گیری‌های شهری رخت ببندد.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *