یادداشت 13 خرداد 1403 - 2 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
فروغ فاریابی، معاون اسبق حمل‌ونقل اداره راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی

استاندار به رفتارهای سطحی، موهن و تضعیف‌کننده تذکر جدی دهد

معاون اسبق حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در یادداشتی از اقدام نمایشی فرماندار ماکو انتقاد و از استاندار درخواست کرده‌است به رفتارهای سطحی، موهن و تضعیف‌کنندع تذکرات جدی دهد.

▫️طی روزهای گذشته فرماندار محترم ماکو با یک رفتار غیر حرفه ای و پوپولیستی، همراه با دوربین فیلمبرداری راهی پایانه مرزی بازرگان شده اند تا به همه نشان دهند چه مدیر توانمند و قاطعی هستند!!
ولی ای کاش قبل از این نمایش شتابزده، دستورالعمل ساماندهی و تقویت مبادی ورودی و خروجی مرزهای زمینی کشور را مطالعه می کردند.
ای کاش درخواست میکردند در جلسه کمیته هماهنگی مرز بازرگان اجازه حضور یابند یا صورتجلسات و مصوبات آن را مرور می کردند.

ای کاش قبلا اندکی درباره مرز و انواع رویه‌های موجود در آن پرس و جو میکردند تا بدانند پایانه‌های مرزی، با اینکه در جوار برخی شهرها واقع شده‌‌اند اما موقعیت هایی ملی هستند و مدیریت و تصمیم گیری در آنها فرآیند خاص خود را دارد.

ای کاش حداقل، از شیوه‌های مدیریتی مبتنی بر حل مسئله آگاه بودند تا نیازمند برگزاری این نمایش های بی‌محتوا و سبک نمی شدند. چه بسا در می یافتند که مداخلات اینگونه تا بحال چه بر سر مدیریت امور پایانه‌های مرزی آورده است.

▫️بسیار جای تاسف است که فرماندار یک شهرستان مرزی، مدیران پایانه مرزی، گمرگ و گذرنامه را با یک تماس تلفنی به دادستان و دادگاه نظامی معرفی می کند.‌ در شأن مراجع قضائی محترم هم نیست که چنین دست کم گرفته شده و حتی در صورت صحت داوری ایشان، فرآیند قانونی معرفی، نادیده گرفته شده و دستمایه یک برنامه نمایشی گردد.

▫️امیدوارم استاندار محترم نسبت به اینگونه رفتارهای سطحی، موهن و تضعیف کننده تذکرات جدی داده و فرمانداران محترم نیز با‌ مطالعه دقیق دستورالعملها و قوانین، با اشراف به حدود وظایف و جایگاه خود و با دلسوزی واقعی و غیر نمایشی به مشکلات حوزه های ماموریتی خود رسیدگی کنند.‌

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *