اجتماعی 14 تیر 1401 - 2 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

استخوان‌های کارگران زیر گیوتین بی‌تدبیرانه پیمانکاران خرد می‌شود

کارگران (شرکت آرام گستر ) که یکی از شرکت های طرف قرارداد با  معاونت عمرانی شهرداری ارومیه می باشد، حقوق و مزایای ۴ ماه اخیر شان توسط پیمانکار پرداخت نشده و دیگر زمان آن فرا رسیده که پیمانکاران دست مبارکشان را از جیب کارگران مظلوم و اجحاف دیده خارج کنند و به طمع سیراب ناپذیرشان پایان دهند.

۱۲۰ تن از کارگران شرکت آرام گستر طرف قرارداد واحد عمران شهری شهرداری ارومیه نزدیک به ۴ماه است از حقوق و مزایایشان محروم مانده اند.

جمعی از کارگران شرکت آرام گستر ارومیه وابسته به واحد عمران شهری با ابراز گلایه از اعضای شورای شهر و شهردار ارومیه به جهت عدم نظارت بر عملکرد  پیمانکاران، عنوان کردند که نزدیک به ۴ ماه هست از حقوق و مزایای آننان خبری نیست و در مراجعه به پیمانکار تهدید به اخراج و تعدیل از کار  می‌شوند!

این کارگران که عمر خود را در حوزه ی عمران شهری با عناوین لکه گیری وتوزیع آسفالت گرم در معابر اصلی و کوچه  پس کوچه های جنوب شهر گذرانده اند، اینک در تهیه نان شب خانواده شان مستاصل مانده و شرمنده شده اند.

یکی از کارگران این شرکت که نخواست نامش فاش شود از عملکرد دولت ومجلس در خصوص مهار تورم وگرانی گلایه کرد و گفت: سیاست های بی تدبیرانه دولت و همچنین نظارت ضعیف و قانونگذاری نامنسجم مجلس شورای اسلامی اکثرا قشر فرو دست و مستضعف جامعه به ویژه جامعه کارگری را نشانه گرفته و متاسفانه اگر در کوتاه مدت این وضعیت بلبشو و آشفته بار اقتصادی کشور مدیریت نشود، بنیان‌های خانواده به سمت فرو پاشی مطلق سوق خواهد یافت.

این کارگر در باب موضوع تورم اقتصادی  ادامه داد: کمر فقرا خاصا کارگران و مزد بگیران زیر گسل های تورمی در حال خورد شدن است، نمی‌شود با سیاست های دستوری و پادگانی  تورم افسارگسیخته و سر به فلک کشیده  را مهار کنند.

این کارگر افزود : در این شرایط تورمی کارگری که ۴ ماه حقوق نگرفته باشد آیا  فرزندانش به سوء تغذیه مبتلا نمی شود؟! آیا این کارگر میتواند قوت غالب همانا نان خشک  را به خانواده اش  تهیه کند؟! تا چه زمانی  کارفرمایان و پیمانکاران شکم چاق کرده و استخوان های کارگران زیر گیوتین بی تدبیری مسئولان له می شود!

وی شرایط زندگی کارگران بخصوص تلاشگران مجموعه  شهرداری های استان  را فلاکت بار توصیف کرد وگفت: عمده کارگران بخشهای مختلف شهرداری های استان از ۲ ماه تا ۶ ماه از شهرداری ها و پیمانکاران دستمزدشان را طلبکار هستند.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *